Janusz Nowiński

  • Specjalista Neurolog

  • Przyjmuje: środy

    (po uzgodnieniu telefonicznym)

Bio

Dr Janusz Nowiński w 1995 roku ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Po stażu podyplomowym w 1996 roku rozpoczął pracę jako asystent w Klinice Neurologii Dorosłych i Zakładzie Anatomii Klinicznej AM w Gdańsku. W 1999 roku zdał egzamin specjalizacyjny I stopnia, a w 2003 roku II stopnia uzyskując tytuł specjalisty neurologii. W 1998 roku na Wydziale Lekarskim AM w Gdańsku obronił rozprawę doktorską uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. W latach 1996-2007 zatrudniony był jako pracownik naukowo-dydaktyczny w wyżej wymienionej uczelni pracując na stanowisku asystenta, a w latach 1999-2007 adiunkta. Pełnił również w latach 2001-2004 funkcję opiekuna studentów I roku za co otrzymał Nagrodę Dydaktyczno-Organizacyjną JM Rektora Akademii Medycznej w Gdańsku.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę i kwalifikacje uczestnicząc w wielu kongresach i konferencjach krajowych i zagranicznych z zakresu neurologii i anatomii klinicznej ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej udaru mózgu, bólu, epilepsji, stwardnienia rozsianego, schorzeń neurodegeneracyjnych, a zwłaszcza parkinsonizmu. Ukończył kursy specjalistyczne z zakresu USG dopplerowskiego naczyń, a zwłaszcza naczyń domózgowych i wewnątrzczaszkowych. Ponadto był uczestnikiem kursów z zakresu elektroencefalografii oraz leczenia schorzeń neurologicznych toksyną botulinową (dystonia, migrena, spastyczność) uzyskując odpowiednie certyfikaty.

W trakcie swojej pracy wielokrotnie prowadził wykłady, szkolenia specjalistyczne dla lekarzy w kraju jak i na konferencjach zagranicznych. Jest autorem prac naukowych i doniesień zjazdowych z zakresu neurologii i anatomii klinicznej.

Od 2007 roku zatrudniony w Szpitalu Powiatowym w Iławie, w którym od 2008 roku do chwili obecnej pełni funkcję Ordynatora Oddziału Udarowego oraz pełnoprofilowego Oddziału Neurologii.

Dr Janusz Nowiński jest także absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Biologia. Uzyskał tam w 1993 roku tytuł magistra broniąc pracę dyplomową z zakresu antropologii.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Udaru Mózgu, Polskiego Towarzystwa Epileptologicznego, Towarzystwa Choroby Parkinsona i Zaburzeń Ruchowych oraz sekcji Neurosonologii PTN.

Zaburzenia, z którymi pracuje

Cennik

SesjaCzas trwaniaCena